MotorInfo

Den s Porsche si užilo více než 150 dětí s onkologickým onemocněním

22.6.2017 13:51
Den s Porsche si užilo více než 150 dětí s onkologickým onemocněním

Den s Porsche si užilo více než 150 dětí s onkologickým onemocněním. Společnost Porsche Inter Auto CZ uspořádala v uplynulých týdnech ve svých pobočkách po celé České republice již pátý ročník oblíbené akce „Den s Porsche“ pro onkologicky nemocné děti. Akce „Den s Porsche“ je součástí projektu „Můj nový život“, který Porsche Inter Auto CZ podporuje od roku 2010.

Na přelomu května a června přivítalo osm poboček společnosti Porsche Inter Auto CZ rodiny s onkologicky nemocnými dětmi na akcích „Den s Porsche“. Pátý ročník projížděk v exkluzivních vozech s doprovodným programem pro děti, které statečně bojují s těžkým onemocněním, odstartoval 23. května na pobočkách Porsche České Budějovice a Porsche Brno. Od nich převzali štafetu prodejci Auto Heller Ostrava (24. května), Porsche Praha-Smíchov (30. května), Porsche Praha-Prosek (1. června), Porsche Hradec Králové (6. června), Porsche Olomouc (8. června) a Porsche Plzeň (9. června).

„Máme velkou radost, že můžeme podporovat děti s onkologickým onemocněním v celé naší zemi. Dny s Porsche pořádáme s velkým úspěchem od roku 2012. I letošní pátý ročník Dne s Porsche přilákal do všech provozoven Porsche Inter Auto CZ po celé České republice nadšené dětské pacienty, kteří si za doprovodu svých blízkých mohli užívat projížděk v luxusních vozech značek Porsche, Bentley, Audi, Volkswagen, ŠKODA a dalších zábavních aktivit v rámci bohatého doprovodného programu,“ říká Mgr. Zuzana Joklová, PR a marketing manažerka Porsche Inter Auto CZ.

„Den s Porsche je ukázkou dlouhodobé radostné spolupráce s firmou Porsche Inter Auto CZ, kterou se podařilo rozšířit na celou naši republiku. Malí pacienti, léčení na všech pracovištích dětské hematologie a onkologie, mají možnost se jednou za rok projet v přepychových vozech a užít si luxusní odpoledne na jedné ze šňůry osmi projížděk, kterou v rámci dne pořádáme. Den s Porsche si každoročně vychutná přes 150 dětských pacientů a jejich rodin z celé země. Tyto děti tak díky společnosti Porsche zažijí nezapomenutelné chvíle, které jim pomáhají překonávat nesnáze náročné protinádorové léčby,“ říká MUDr. Lucie Hrdličková, lékařka Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Praha, která se osobně zúčastnila letošního „Dne s Porsche“ v Praze. Lucie Hrdličková se jako členka sdružení HAIMA CZ věnuje pomoci nemocným dětem a je iniciátorkou projektu Den dětské onkologie v České republice, realizovaného rovněž za podpory společnosti Porsche Inter Auto CZ.

Porsche Inter Auto CZ od roku 2010 úspěšně spolupracuje s neziskovým projektem Můj nový život a od roku 2015 podporuje i osvětový Den dětské onkologie. V roce 2014 byla za podpory společnosti Porsche Inter Auto CZ zahájena tradice dětských besed na téma prevence a osvěta v oblasti dětské onkologie. Osvěta veřejnosti, zahrnující rovněž putovní fotografickou výstavu „Můj nový život“, si klade za cíl zlepšovat situaci nemocných dětí v naší společnosti. Kromě Dne s Porsche se díky projektu Můj nový život pravidelně konají rozmanité sportovní akce, zážitkové programy i různé aktivity v nemocnicích, jejichž cílem je vnášet radost do života malých pacientů v průběhu náročné léčby.

 

Foto:Porsche Inter Auto CZ