MotorInfo

Goodyear uvádí na trh pneumatiky UltraGrip Performance+ SUV

15.9.2021 11:46
Goodyear uvádí na trh pneumatiky UltraGrip Performance+ SUV

Vyšší kilometrový proběh a lepší trakce  - to je pneumatika Goodyear UltraGrip Performance+ SUV.

Společnost Goodyear uvádí na trh pneumatiky UltraGrip Performance+ SUV. Nová řada pokrývá rostoucí trh sportovních užitkových vozidel (SUV) a crossoverů. Jejich řidičům nabízí zimní pneumatiky s mnoha technologiemi, které zvyšují možnosti všestranného využití vozidel a přispívají k bezpečnější jízdě. Pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ pro standardní vozy získaly vítězství v testu zimních pneumatik jedenácti různých značek časopisu Auto Bild. Nové pneumatiky UltraGrip Performance+ SUV vycházejí z jejich oceňovaných technologií a zpřístupňují je pro stále významnější trh SUV.

Rostoucí trh

Pneumatiky pro modely SUV jsou jedním z nejrychleji rostoucích segmentů trhu prémiových zimních pneumatik. Řidiči, kteří si u vozidel SUV cení nejvíce jejich všestrannosti, požadují pneumatiky, které by splňovaly jejich nároky na bezpečnost jízdy a jistou trakci. V důsledku toho jde o rychle rostoucí trh s nárůstem kolem 8 % v průběhu posledních deseti let. Kromě toho segment SUV charakterizuje i posun směrem k větším rozměrům. Předpokládá se, že v období let 2019 až 2024 se prodej pneumatik v rozměrech nad 19" zvýší o 8 %.

Nové technologie pro prvenství v prémiovém segmentu

Trh pneumatik se stále více zaměřuje na segmenty s vysokou hodnotou, po nichž je vysoká poptávka. Společnost Goodyear vyvinula balíček technologií, díky nimž se pneumatiky UltraGrip Performance+ SUV mohly propracovat do čela trhu. Goodyear dokázal zvýšit kilometrový proběh o 13 % a zlepšit užitné vlastnosti pneumatik za všech zimních podmínek. Dosáhl toho tím, že do pneumatik UltraGrip Performance+ SUV integroval následující inovace:

Technologie Mileage Plus: velmi elastický běhoun zvyšuje odolnost vůči opotřebení, což prodlužuje životnost a kilometrový proběh.

Technologie Winter Grip: nová směs zvyšuje elasticitu pryže při nízkých teplotách a zajišťuje lepší přilnavost na sněhu i ledu.

Technologie Traction Protect: směs obsahuje pokročilou pryskyřici, která v pneumatikách zlepšuje schopnost deformace a návratu do původního tvaru. Díky tomu se brzdné síly účinněji přeměňují v přilnavost.

Laurent Colantonio, regionální technologický ředitel pro osobní pneumatiky Goodyear v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika, uvedl: „V pneumatikách UltraGrip Performance+ SUV se spojují naše zimní technologie, které vyhrávají testy, a naše zkušenosti s vývojem pneumatik splňujících požadavky řidičů vozidel SUV, 4x4 a crossoverů. Řada těchto řidičů se pro tato vozidla rozhodla kvůli jejich bezpečnosti, trakci a všestrannosti. V podobě UltraGrip Performance+ SUV nyní dostávají pneumatiky, které jim tyto kvality zajišťují i v nejnáročnějších zimních podmínkách."

Obsáhlá řada zahrnuje celkem 33 provedení v rozměrech od 16" do 20". Pokrývá širokou škálu modelů SUV a crossoverů v rozmezí od segmentu kompaktních městských vozidel až po prémiové velké vozy 4x4.

Foto: Goodyear