MotorInfo

Hänninen ve Finsku s hattrickem

30.7.2011 22:56
Hänninen ve Finsku s hattrickem

Lídři SWRC Hänninen s Markkulou obhájili loňské vítězství, zkompletovali hattrick a zvýšili náskok v čele šampionátu.

Red Bull ŠKODA na finské rally si připsal druhé vítězství v řadě. Juho Hänninen se skvěle vyrovnal s tlakem na domácí rally a po prvenství na Rally Acropolis zvítězil i na dalším podniku z kategorie „klasických“, Rally Finsko. Zkompletoval tím s Mikkou hattrick na místní rally a navýšili společně náskok v čele šampionátu. Týmový výsledek byl ještě završen čtvrtým místem Gassnera s Wüstenhagenovou.

O rušnou atmosféru se na finské rally staralo až 450 tisíc fanoušků, kteří ve třech dnech navštívili místní tratě. Po celou dobu soutěže též vydrželo počasí a celá rally se tak jela ve finských lesích víceméně na suchu. Juho předvedl svým krajanům perfektní podívanou, první den to však v sekundovém souboji s Tänakem stačilo jen na druhé místo. Sedm vyhraných rychlostních zkoušek z osmi vyneslo druhý den Hänninena s Markkulou jasně do čela. Tänak v souboji o první pozici navíc vylétl mimo trať a než se mu podařilo vrátit se zpět, významně ztratil. Poslední den Juho s přehledem kontroloval pozici lídra, přesto však - i přes jasný náskok – dokázal zvítězit v dalších čtyřech rychlostních zkouškách a v cíli měl náskok 2:37 na druhého Martina Prokopa.

Gassner s Wüstenhagenovou se po všechny tři dny vyvarovali chyb a navíc byli i dostatečně rychlí. Při svém prvním startu na rally v zemi tisíce jezer a skoků byli dva dny blízko pódiu, museli se však nakonec spokojit se čtvrtou pozicí.

Dalším podnikem v programu Red Bull ŠKODA týmu je německá ADAC Deutschland Rally (18.-21. srpna), která se jede v nejznámější vinařské oblasti Německa kolem města Trier. Tým se tam představí opět v plné síle s cílem získat další body na cestě k titulu mistra světa.

Stav SWRC po pěti závodech:

1. Hänninen (Škoda) 86 b.

2. Prokop (Ford) 68b.

3. Tänak (Ford) 55b.

4. Sousa (Ford) 51b.

5. Gassner (Škoda) 49b.