MotorInfo

Kodiaq v Guinnessově knize rekordů

18.1.2017 19:49
Kodiaq v Guinnessově knize rekordů

Nové SUV ŠKODA KODIAQ se uchází o zápis v následujícím vydání Guinnessovy knihy rekordů. Profesionální bublinář Matěj Kodeš ve Vzdělávacím centru Na Karmeli v Mladé Boleslavi vyrobil bublinu, do které se vešel jeden vůz ŠKODA KODIAQ a 275 učnů Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO.

„ŠKODA KODIAQ krátce před zahájením prodeje v České republice má na svém kontě světový rekord,“ komentoval úspěšný pokus šéf ŠKODA AUTO Česká republika Luboš Vlček. „Všichni, kteří se na náročné přípravě podíleli, zasluhují uznání. Věřím, že se dobře bavili nejen sami účinkující, ale také všichni přihlížející,“ dodal Luboš Vlček.

V atriu Vzdělávacího centra Na Karmeli vyrobil Matěj Kodeš na desátý pokus bublinu, do které se vešlo 275 učňů a nový model ŠKODA KODIAQ. Bublina vznikala s pomocí bublinové konstrukce s délkou 11 m, šířkou 7,5 m a výškou 3 m. Úspěch pokusu o rekord potvrdil nezávislý inspektor agentury Dobrý den. Dosud platný rekord uváděl 214 lidí zavřených v jedné bublině.

Pro uznání světového rekordu bylo nutné dodržet řadu přísných kritérií, proto byla celá akce pečlivě připravena. Například to, že všechny osoby uvnitř bubliny musely být vyšší než 156 cm. Matěj Kodeš je profesionální bublinář, který se řadí mezi světovou bublinářskou elitu. Se svojí show vystupuje v různých obměnách a inovacích již od roku 2008. Za tu dobu nasbíral nespočet rekordů, které jsou zapsány v databázích Guinnessovy knihy rekordů: Elite World Records a Agentury Dobrý den. Jeho vystoupení sklízí úspěchy u dětí i dospělých diváků nejen v České republice. Své umění předváděl rovněž v Kataru, Kuvajtu, Rusku, Indii, Číně, Estonsku, Nizozemsku, Rakousku nebo na Maltě.

Příchod nového modelu KODIAQ na český trh je naplánován na 22. února 2017, kdy si všichni zájemci budou moci vůz prohlédnout u kteréhokoliv ze 184 autorizovaných partnerů na území ČR. Již nyní, více než měsíc před oficiálním zahájením prodeje, registruje ŠKODA AUTO Česká republika přes 2 800 závazných objednávek.

 

Foto:ŠKODA AUTO