MotorInfo

Mitsubishi zůstává v Evropě

10.3.2021 10:44
Mitsubishi zůstává v Evropě

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) využije pro evropský trh dva modely svého aliančního partnera Renault.

Mitsubishi tyto modely představí v rámci své dealerské sítě na vybraných trzích v Evropě od roku 2023. O které modely a trhy se jedná je stále předmětem diskusí.

Mitsubishi postupně implementovalo strukturální změny v Evropě v rámci střednědobé strategie “Selection and Concentration” oznámené v červenci 2020. Tato opatření již znamenala zmrazení vývoje nových modelů pro evropské trhy a přesunutí zdrojů na jejich vývoj a výzkum do regionu ASEAN, který je pro značku Mitsubishi velmi důležitý. Jako část těchto reforem se MMC zaměřilo na optimalizaci cen svých modelových řad, zlepšení nákladů na logistiku a fixních nákladů a také na další zlepšení efektivity všech procesů. Mitsubishi se také rozhodlo ukončit v roce 2023 prodej nových vozů v některých evropských zemích.

Společné aktivity se skupinou Renault jsou součástí reformy obchodní strategie v Evropě, kterou společnost Mitsubishi sleduje především naplnění poptávky zákazníků. Spojení zcela nového Eclipsu Cross PHEV, který bude do prodeje uveden v květnu, a novinek od společnosti Renault má za cíl zvýšit konkurenceschopnost značky Mitsubishi na trhu.