MotorInfo

Nové SUV od Seatu se bude jmenovat Tarraco

20.2.2018 13:13
Nové SUV od Seatu se bude jmenovat Tarraco

Celkem 146 124 fanoušků značky Seat ze 134 zemí, kteří se zúčastnili finálového kola ankety, rozhodlo, že nové SUV španělské značky se bude nazývat Tarraco.

Označení Tarraco obdrželo 51 903 platných hlasů (35,52 %). Na druhém místě skončil název Avila, který podpořilo 41 993 účastníků (28,74 %). Aranda na třetím místě získala 39 321 hlasů (26,91 %) a pro poslední Alboran se vyslovilo 12 907 hlasujících (8,83 %). Výsledky hlasování byly ověřeny nezávislým institutem EY.

Současný název města zní Tarragona. Jako nejstarší římská osada na Pyrenejském poloostrově bylo toto město jednou z hlavních metropolí Hispánie v době Římské říše. Středozemské město se může pochlubit nejen bohatstvím kulturních, historických a architektonických památek, ale také mladistvým duchem.

Tarraco je prvním označením modelu Seat, které bylo vybráno ve veřejném hlasování. A čtrnáctým španělským zeměpisným označením, použitým jako název modelu této značky. V roce 1982, před 36 lety, byl první model Seat pojmenován po španělském městě Ronda. Od té doby dostalo název, inspirovaný španělskými zeměpisnými označeními, 12 dalších modelů: Ibiza, Malaga, Marbella, Toledo, Inca, Alhambra, Cordoba, Arosa, Leon, Altea a také dva nejnovější, Ateca a Arona.

Seat v první fázi obdržel od svých fanoušků ve 106 zemích celkem 133 332 návrhů, které obsahovaly 10 130 různých španělských zeměpisných názvů odpovídajících požadavkům značky. V dalším kole přísného výběrového procesu byly návrhy podrobeny zkoumání na základě jazykových a právních kritérií. Odborníci také ověřovali, zda jsou v souladu s hodnotami značky a odpovídají charakteru nového modelu. Následně bylo na hlavních trzích značky zorganizováno několik moderovaných skupinových diskuzí a proběhly další průzkumy trhu v různých zemích, v nichž Seat prodává svá vozidla. Výsledkem byl seznam čtyři finalistů. Vybranými zeměpisnými názvy byly Alboran, Aranda, Avila a Tarraco. Od tohoto okamžiku mohli všichni fanoušci značky hlasovat pro svého kandidáta.

Nové Tarraco je velkým vozidlem s až sedmi sedadly, na trh bude uvedeno koncem letošního roku a u Seatu završuje současnou produktovou linii v kategorii SUV modelů.

 

Petr Truhlář