MotorInfo

Nový Civic a CR-V se budou vyrábět v Anglii

1.8.2011 14:40
Nový Civic a CR-V se budou vyrábět v Anglii

Nová Honda Civic a příští generace modelu CR-V se budou vyrábět v britském závodě značky Honda.

Společnost potvrdila, že nový hatchback Civic určený pro evropský trh i příští generace modelu CR-V se budou vyrábět v závodě Honda of the UK Manufacturing (HUM) v britském Swindonu. Ve snaze o další rozvoj HUM bude od začátku září obnovena běžná týdenní výroba, která musela být omezena v důsledku výpadku dodávek dílů způsobeného zemětřesením a vlnou tsunami v Japonsku počátkem letošního roku.

Nový Civic, který byl navržen výhradně pro evropský trh. Absolvoval rozsáhlé testy na evropských silnicích a představuje již devátou generaci oblíbeného hatchbacku. První generace modelu Honda Civic byla představena již v roce 1972.

Výroba malého rodinného automobilu bude v HUM zahájena koncem tohoto roku a zahájení prodeje je naplánováno na počátek roku 2012.

Zahájení výroby nového vozu zůstalo v plánu i po nedávném výpadku dodávek dílů. 3 000 zaměstnanců továrny Honda pokračovalo v intenzivní přípravě na příchod nového modelu a během této doby absolvovali i příslušná školení nezbytná pro jejich další rozvoj.

Rozhodnutí společnosti vyrábět v HUM také příští generaci modelu CR-V je dalším důkazem vysokých odborných kvalit britských zaměstnanců firmy Honda. Prodej nové generace modelu CR-V bude v Evropě zahájen na podzim roku 2012.

Návrat výroby k normálu

Společnost Honda také potvrdila, že v HUM bude od začátku září obnovena běžná týdenní výroba, která musela být omezena v důsledku výpadku dodávek dílů způsobeného zemětřesením a vlnou tsunami v Japonsku. Dodávky dílů z Japonska se výrazně zlepšily a HUM hodlá obnovit plnou kapacitu co nejdříve, aby bylo možné uspokojit poptávku zákazníků.