MotorInfo

Nový městský elektromobil CUPRA ponese jméno Raval

11.5.2023 20:07
Nový městský elektromobil CUPRA ponese jméno Raval

Model CUPRA Raval, prezentovaný dosud jako CUPRA UrbanRebel, bude vyráběn v Martorellu od roku 2025.

Jméno nového městského elektromobilu odhalila značka CUPRA na autosalonu Automobile Barcelona.

Značky CUPRA a SEAT se vrátili na autosalon Automobile Barcelona, kde prezentují své nejnovější inovace a zaměření společnosti na vývoj elektromobilů a Barcelonu. Wayne Griffiths, předseda představenstva značek SEAT a CUPRA, v první den autosalonu potvrdil název budoucího městského elektromobilu značky - CUPRA Raval. Toto označení bylo zvoleno na počest městské čtvrti Raval v srdci Barcelony. První indicie o tomto názvu přinesla již abecedová kampaň zpěvačky ROSALÍA.

„Raval je jednou z nejpřekvapivějších částí Barcelony. A dnes jsme hrdí na to, že budoucí městský elektromobil značky CUPRA ponese jméno této čtvrti a bude reprezentovat jejího ducha. Stejně jako se nám to povedlo s modelem CUPRA Born, chceme nyní vyjádřit esenci čtvrtě Raval a i nadále inspirovat svět z Barcelony,“ vysvětlil Wayne Griffiths.

Značka CUPRA dnes také oznámila, že společně se svým ambasadorem a hercem Danielem Brühlem přenese esenci svého „Baru Raval“ v Berlíně do budoucího showroomu CUPRA City Garage, který bude v hlavním městě Německa otevřen v dalším průběhu letošního roku.

Nejlepší první čtvrtletí v historii

Společnost SEAT S.A. oznámila název budoucího modelu CUPRA u příležitosti zveřejnění svých historicky nejlepších výsledků za první čtvrtletí. Společnost v období od ledna do března 2023 zaznamenala rekordní provozní zisk 144 milionů eur oproti 139 milionům eur z prvního čtvrtletí předchozího roku, a výnosy z prodeje 3,6 miliardy eur, což představuje 48% nárůst v porovnání s prvními třemi měsíci roku 2022. Za historicky nejlepšími výsledky stojí značka CUPRA, která je motorem růstu finančních výsledků společnosti.

CUPRA prodala od svého založení v roce 2018 již více než 300 000 vozů, a překonává tak všechna očekávání. V roce 2022 dosáhla značka výnosů z prodeje 4,4 miliardy eur, a podílela se tak na celkových výnosech z prodeje společnosti 40 %. CUPRA se tak stala jednou z nejrychleji rostoucích značek v Evropě a Španělsku. Letošní ukazatele jsou také pozitivní. V průběhu prvního čtvrtletí bylo prodáno 46 600 vozů, o 83 % více než ve stejném období roku 2022.

Automobil pro novou generaci

„CUPRA Raval není jen dalším automobilem. Je pozvánkou pro novou generaci, která očekává něco lepšího. Městský, rebelský a 100% elektromobil se svým vlastním charakterem a napojením na generaci Z. Je něčím, co vyvolává ještě více emocí,“ řekl Wayne Griffiths.

CUPRA vytvořila nejradikálnější interpretaci své značky v podobě městského elektromobilu inspirovaného světem motoristického sportu. Vůz bude vyráběna v hlavním výrobním závodě společnosti SEAT S.A. v Martorellu. Společnost investuje 3 miliardy eur do transformace výrobního závodu ze spalovacích motorů na elektrifikaci. Od roku 2025 bude vyrábět elektromobily na základě platformy MEB Small koncernu Volkswagen. SEAT S.A. má na starosti projekt malých elektromobilů pro různé značky koncernu Volkswagen..

Splněné sny

CUPRA na autosalonu Automobile Barcelona poprvé představila veřejnosti také model CUPRA Tavascan, první 100% elektrické SUV značky. Tento model měl premiéru 21. dubna v Berlíně. „Je to splněný sen, který začal před čtyřmi lety na autosalonu IAA ve Frankfurtu a před několika dny byl konečně odhalen na naší akci Exponential Impulse. CUPRA Tavascan je novým hrdinou pro novou éru, vysněným, navrženým a vyvinutým v Barceloně,“ uvedl Griffiths.

Návštěvníkům autosalonu Automobile Barcelona byla představena také digitální studie CUPRA DarkRebel. „DarkRebel je dokonalou interpretací designu značky CUPRA pro budoucnost. Studií DarkRebel chceme ukázat, že elektromobily budoucnosti mohou být sexy a provokativní,“ řekl Jorge Diez, šéfdesignér značky CUPRA.

Více než 100 000 uživatelů si již nakonfigurovalo svůj vůz DarkRebel prostřednictvím zážitků v Hyper Configuratoru. Jejich designy ovlivní budoucí fyzickou verzi této studie, která by mohla spatřit světlo světa již zanedlouho.

Foto: Cupra