MotorInfo

Peugeot Delimax Total Team před první soutěží sezony

25.3.2011 07:12
Peugeot Delimax Total Team před první soutěží sezony

Víkendovou Valašskou rally startuje nejenom nový ročník českého rally mistrovství, ale také fungování nového Peugeot Delimax Total Teamu.

Posádka Pavel Valoušek – Zdeněk Hrůza v týmových barvách usedá do Peugeotu 207 S2000 s cílem stanout v této úvodní soutěži českého rally seriálu na stupních vítězů a co nejvíce se sžít s novým vozem, s nímž se pokusí o získání letošního titulu mistrů ČR. Odborníci se shodují, že začíná jedna z nejvyhrocenějších sezon českého rallysportu.

 V neděli dorazil z Belgie na území ČR soutěžní vůz Peugeot 207 S2000, aby už v pondělí ráno vyrazil na své první testovací kilometry pro ladění formy. Za volantem neseděl nikdo jiný než Pavel Valoušek. Úřadující český mistr během následujících dvou dní natestoval v okolí Kroměříže rovných 200 ostrých kilometrů, během kterých si posádka zvykala na nové auto a zkoušela vyladit nastavení podvozku pro uskákaný a zaprášený povrch Valašské rally. Cílem bylo také sžití se s novým týmem, kde vedle Čechů pracují také Belgičané, Francouzi a Britové.

 

„Dvě stě kilometrů je ideální porce pro seznámení se s autem. Nejdříve jsme si museli přizpůsobit interiér a nastavit sedačky, potom už jsme se vrhli na podvozek. Ten byl ale dobře připravený už v základu a my jsme vlastně jenom doladili detaily tak, aby dobře fungoval na valašských erzetách. Po zimě zůstalo na trati mnoho štěrkového posypu a bude to klouzat,“ vysvětluje Pavel Valoušek klíčové momenty předstartovních příprav. A první dojmy z Peugeotu 207 S2000? „Auto znám už z mého startu na Barum Rally v roce 2008, takže mě nepřekvapila jeho špičková ovladatelnost. Velmi mile mě ale překvapil pružný motor. Celkově mám z auta radost, protože jsme od Peugeotu dostali konkurenceschopný stroj!“ uzavírá Valoušek.

 

Přímo na Valašské Rally bude na hladký chod nového týmu dohlížet Marc Van Dalen z belgické stáje Kronos, která připravuje auto pro Peugeot Delimax Total Team. Pozitivní náladu v zázemí nového českého týmu dokresluje i vyjádření Yanna Carnoy, generálního ředitele společnosti Peugeot Česká republika. „Na posádce je vidět, jak veliké mají odhodlání vyhrát. V našich koncesionářích a zaměstnancích filiálky teď mají řadu příznivců, kteří jim budou fandit. Jak silnou základna fanoušků Pavel a Zdeněk mají jsme se přesvědčili před dvěma dny na první autogramiádě u našeho koncesionáře Samohýl Auto ve Zlíně, kam zamířily davy návštěvníků.“

Jeho slova doplňuje také Jan Vrba, generální ředitel potravinářské společnosti Deliamax: „Delimax se ve světě motoristického sportu pohybuje teprve třetí sezonu. Za tu dobu jsme se naučili, že v rally může být do posledního okamžiku vše jinak a to jak na trati, tak i v zákulisí. Proto jsem rád, že se nám podařilo pro Pavla a Zdeňka zajistit takové podmínky, díky kterým mohou myslet na obhajobu českého titulu.“