MotorInfo

Renault prezentoval nové logo

4.3.2021 09:04
Renault prezentoval nové logo

Nové logo, které se bude objevovat na vozech Renault, bylo odhaleno během akce Renaulution a již se nachází na přední masce prototypu Renault 5.

 

Projekt nové identity Renaultu již nějakou dobu probíhal, kdy na něm pracovalo grafické studio a generální ředitel Luca de Meo se rozhodl zahájit tento nový koncept a odhalit jej během lednové akce Renaulution. Předchozí logo bylo navrženo v roce 1992 a modernizováno bylo v roce 2013. Bylo trochu složité, strnulé a nadbytečně zatížené vícero efekty. Při tisku také vznikaly problémy s čitelností v menších velikostech. Oddělení designu pak již částečně pracovalo na nové vizuální identitě.

Logo diamantu historicky používalo pro to pocházející z roku 1946 (RNUR) techniku „dessin au trait“ (plochý design) a již tehdy využívalo plochý design. Logo z roku 1972 pak používalo Op Art (optické umění) využívající různé tloušťky čar. V tomto novém logu není zahrnut Op Art, určitým způsobem jej můžeme vidět jako dvě vzájemně propojené kosočtverce, které stojí jako jeden. Nové logo je tak ucelené a čitelné také ve velmi malých velikostech a perfektní, pokud je vyraženo / vylisováno, prošito, vyřezáno.

Nové logo bude nejprve použito v reklamách a televizních reklamách od 1. března u dvou kampaní ZOE a pak se postupně objeví na dalších výrobcích značky. Počínaje novými výrobky uvedenými na trh v roce 2022 ponese celá výrobní řada Renault tento nový znak.