MotorInfo

Sbírka ocenění Opelu Astra se rozrůstá

17.12.2009 12:14
Sbírka ocenění Opelu Astra se rozrůstá

Nový Opel Astra se teprve zabydluje v autosalonech prodejců, a přesto si už stihl připsat několik výrazných úspěchů u nejnáročnějších „zákazníků" - motoristických novinářů.

Astra sice nevybojovala zlato v evropské anketě „Car of the Year 2010" (COTY), což by se po loňském vítězství Opelu Insignia rovnalo malému zázraku, ale třetí místo v COTY 2010 je i tak mimořádným úspěchem. Další úspěch potom Astra získala v ČR, kdy vybojovala druhou příčku v souboji o titul „Auto roku 2010 Klubu motoristických novinářů" (KMN). „Tohle „stříbro" za domácí Škodou Yeti má pro nás - importéra - zřetelný zlatý nádech," komentuje tuzemský výsledek Astry v anketě Auto roku 2010 KMN Stephane Chauville, ředitel zastoupení značky Opel pro ČR a SR.

A v předvánočním období Astra přinesla skvělý dárek všem příznivcům značky Opel především na slovenském trhu, kde se ozdobila titulem „Auto roku 2010 na Slovensku"!

O prestižním ocenění rozhodovalo sedmnáct motoristických publicistů z předních slovenských médií. Astra bojovala o přízeň novinářů v konkurenci 31 čtyřkolových novinek, prvním úspěchem byl postup do finálové osmičky. Z té potom po víkendových testovacích jízdách vzešel absolutní vítěz.

Konečné výsledky ankety „Auto roku 2010 na Slovensku"

  1. Opel Astra                82 bodů
  2. Škoda Yeti                   73
  3. Volkswagen Polo           67
  4. Citroën C3 Picasso        43
  5. Peugeot 3008               40
  6. Mercedes-Benz E           26
  7. Chevrolet Cruze            24
  8. Toyota Prius                 20

„Jsme samozřejmě nadšení, že i nároční motorističtí publicisté oceňují kvality našeho nováčka, protože jejich názor je nejlepším doporučením a vodítkem i pro běžné zákazníky," říká Stephane Chauville.

Nový Opel Astra se nabízí s osmi různými zážehovými a vznětovými motory o výkonech od 74 kW/100 k až po 132 kW/180 k. Standardní cena za velmi dobře vybavený základní model Astra Essentia začíná na částce 364 800 Kč, pro první zákazníky, kteří si Astru koupí do konce tohoto roku, má ale Opel speciální zaváděcí ceny, začínající už od 344 800 Kč.