MotorInfo

Síť čerpacích stanic akceptujících kartu DKV se rozšířila

27.11.2009 15:02
Síť čerpacích stanic akceptujících kartu DKV se rozšířila

DKV Euro Service, vedoucí společnost na evropském trhu v oblasti tankovacích a servisních karet pro nákladní a autobusovou dopravu, dále rozšířila síť čerpacích stanic akceptujících karty DKV až na nynějších téměř 36 tisíc.

Platby za natankované palivo prostřednictvím karty DKV patří vedle platby mýtného k nejvyhledávanějším službám DKV. Optimalizace hustoty a rozložení sítě čerpacích stanic akceptujících karty DKV je proto jednou z klíčových aktivit společnosti. Jestliže na začátku letošního třetího čtvrtletí mohli zákazníci DKV využívat přes 33 tisíc čerpacích stanic, dnes se jejich počet již přiblížil ke 36 tisícům, což DKV staví na první místo v Evropě.

„Při výběru čerpacích stanic je naší prioritou, aby byly situovány především na hlavních trasách přepravy nákladů v tranzitních zemích Evropy," vysvětluje Ondřej Pavlík, výkonný ředitel DKV ČESMAD, která je českou pobočkou DKV Euro Service. „Tedy například v Německu, Beneluxu, Itálii a Británii, které jsou spolu se Španělskem a Francií (případně i severskými zeměmi) nejčastějšími místy startu i cíle nákladních přeprav."

Významnou roli v rozšiřování sítě stanic hrají také Česko a Slovensko tvořící křižovatku transportu ve směru východ - západ, ale i sever - jih. Proto karty DKV v současnosti akceptuje již bezmála 850 stanic v Česku a téměř 350 na Slovensku. V dálkové kamionové přepravě je nejrozšířenější čtyřicetitunová souprava tahače s návěsem. Ta je obvykle vybavena nádržemi paliva o objemu kolem 600 litrů a průměrná spotřeba paliva se pohybuje okolo 32 l/100 km. Souprava tedy ujede asi 1 900 km mezi tankováními. Pro českého dopravce to znamená na jihozápadním směru na Španělsko či Portugalsko cestou „tam" (obvykle přes Lyon) tankovat ve Francii nebo Španělsku, poblíž Irunu či La Jonquery. V případě cesty na Západ na Velkou Británii přes Liége či Veurne, tedy na nejvyužívanější přístav Calais, je tankovací oblastí na zpáteční cestě Belgie. V případě cesty na Jih na Itálii také na cestě zpět (ať již přes Brenner či Villach) Rakousko nebo Slovinsko. Právě tyto oblasti jsou nyní v centru pozornosti „zahušťování" sítě stanic akceptujících karty DKV. Užitečným pomocníkem řidičů na cestách je nová funkce webových stránek DKV (www.dkv-euroservice.com) - navigační data (POIs) o čerpacích stanicích DKV, které si zájemce může zdarma stáhnout a přenést do svého navigačního přístroje. Získá tak aktuální přehled, kde se nalézá nejbližší čerpací stanice DKV.