MotorInfo

Škoda v prvním čtvrtletí stále v kursu

28.4.2011 16:39
Škoda v prvním čtvrtletí stále v kursu

Škoda v prvním čtvrtletí pokračovala v úspěšném kursu a podstatně zvýšila počet dodaných vozů, výrobu i výsledek hospodaření.

Počet dodávek zákazníkům se v období od ledna do března 2011zvýšil o 21,4 % na 217 124 vozů (v předchozím roce: 178 901 vozů). Současně se produkce zvýšila o 28,4 % na 174 970 vozů. Pozitivně se vyvíjely také ekonomické ukazatele podniku. Tržby vzrostly v prvních třech měsících o 32,7 % na 2,7 miliardy eur. Provozní výsledek vzrostl ve stejném období o 87 % na 187 milionů eur.

„Škoda si v roce 2011 ponechala nohu na plynu a v prvním čtvrtletí podala vynikající výkony. Prodali jsme více vozů a vydělali více peněz. Dobré finanční výsledky potvrzují celkovou dobrou kondici podniku a vytváří finanční předpoklady pro náš další růst,“ zdůrazňuje předseda představenstva společnosti ŠKODA Auto Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland.

V rámci rozsáhlé růstové strategie chce česká automobilka své celosvětové prodeje do roku 2018 v porovnání s rokem 2010 zvýšit na dvojnásobek, tedy na 1,5 milionu vozů.

Člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast ekonomie Winfried Krause dodává: „Finanční situace podniku se v prvních třech měsících roku 2011 vyvíjela nadále pozitivně. K tomu přispěl zejména vyšší odbyt modelů Fabia, Yeti a Superb. Navíc se nám podařilo dále optimalizovat nákladovou situaci skupiny.“

Tržby české automobilky vzrostly v prvních třech měsících celkem o 32,7 % na 2,7 miliardy euro (v uplynulém roce: 2,0 miliardy euro). Současně vzrostl provozní výsledek oproti stejnému období uplynulého roku o 87 % a dosáhl hodnoty 187 milionů euro (v uplynulém roce: 100 milionů euro). Zisk před zdaněním činil 173 milionů euro, což oproti prvním třem měsícům roku 2010 představuje nárůst o 84 %. Čistou likviditu se v prvním čtvrtletí podařilo dále zvýšit na 1,9 miliardy euro (1,6 miliardy euro k 31.12.2010).