MotorInfo

Spyker Cars koupil Saab

24.2.2010 19:26
Spyker Cars koupil Saab

Spyker Cars NV potvrdil, že uzavřel dohodu s General Motors o prodeji společnosti Saab Automobile AB. K převodu vlastnictví došlo 23. února v 16:30 SEČ.

Před uzavřením dohody došlo k ukončení režimu postupného útlumu společnosti Saab a Jan Åke Jonsson, generální ředitel Saab Automobile, se se svým týmem opět ujal řízení. Saab Automobile a Spyker Cars budou působit jako sesterské firmy pod záštitou mateřské společnosti Spyker Cars NV, kótované na burze Amsterdam Euronext (burzovní symbol: SPYKR). Tato transakce zajistí budoucnost společnosti Saab Automobile a signalizuje počátek nové éry této kultovní značky.

Victor Muller, generální ředitel společnosti Spyker Cars NV řekl: „Jsme potěšeni - budoucnost Saabu je nyní zajištěna. Od dnešního dne bude veškeré naše úsilí směřováno na oživení Saabu a jeho přeměnu na stabilní, ziskovou a sebejistou společnost. Posílíme emocionální prožitek řidiče s jeho Saabem a zaměříme se na silný historický odkaz v oblastech nezávislého myšlení, letecké tradice, ekologického výkonu a motosportu."

„Díky této akvizici přidáme přibližně 15 euro na akcii ve vlastním kapitálu a 60 euro majetku. S kvalitně nastaveným obchodním plánem se těšíme na spolupráci s vedením Saabu a na realizaci tohoto plánu a uvedení vzrušujících nových produktů našim zákazníkům. Skutečné Saaby, saabovské Saaby."

Jan Åke Jonsson, generální ředitel Saab Automobile řekl: „Dnešní oznámení je skvělé pro zákazníky, dealery, dodavatele a zaměstnance na celém světě. Úroveň nadšení a podpory prokázané Saabu během několika posledních měsíců bylo mimořádné, a to je také dobrým znamením do budoucna. Nyní je naším cílem vrátit se k realizaci našeho podnikatelského plánu, počínaje uvedením nové 9-5 v letošním roce. Díky neutuchající podpoře ze strany našich zaměstnanců a obchodních partnerů jsem přesvědčen o našem úspěchu."

„Tato transakce představuje úspěšný výsledek několikaměsíční tvrdé práce a intenzivního vyjednávání, to vše za účelem zajištění udržitelné budoucnosti této jedinečné značky. S pozitivním výsledkem jsme spokojeni," řekl John Smith, vicepresident GM pro podnikové plánování a aliance. „Je to velký den pro zaměstnance Saabu, dealery a dodavatele a velký den pro miliony zákazníků a fanoušků Saabu na celém světě."