MotorInfo

Toyota RAV4 Adventure na silnici i do terénu

14.9.2021 10:32
Toyota RAV4 Adventure na silnici i do terénu

Nová Toyota RAV4 Adventure je hybrid, který se může vydat kamkoli.

Toyota posiluje SUV řady RAV4 o novou verzi Adventure, která doplňuje stávající verze Active, Comfort, Selection a Executive a svým výrazným robustním stylem hlásá připravenost vydat se kamkoli do terénu i na silnice. Do Česka dorazí v prvním kvartálu příštího roku, prodej začne již v průběhu října.

RAV4 Adventure dává jasně najevo své záměry funčkním ztvárněním přední partie. Nově pojatá čistě černá maska chladiče je opticky výraznější. Logo Toyota se nově přesunulo z náběžné hrany kapoty do střední části, kde je usazeno na horizontální lišty protínající masku. K postoji vozidla a vzhledu schopného SUV přispívá začlenění předních mlhových světel do nových černých rámečků, jakož i nový nástavec pod nárazníkem s leskle stříbrnou povrchovou úpravou. Výsledný efekt znásobují širší lemy kolem podběhů kol nebo nová 19" litá kola s matně šedým povrchem. Odpovídající stříbrný nástavec najdeme i pod zadním nárazníkem. Provedení RAV4 Adventure se bude nabízet i v jedinečném dvoubarevném laku v kombinaci zelené karoserie v odstínu Urban Khaki se střechou, předními sloupky a zadním spoilerem v šedém odstínu Dynamic – čímž vzdává hold ikonické světlé střeše klasického modelu Toyota FJ40 Land Cruiser.

V kabině zaujme speciální design čalounění sedadel s použitím hladké umělé kůže černé barvy a hlubokého prošívání opěrek a sedáků s kontrastními oranžovými švy. Provedení RAV4 Adventure je též vybaveno prahovými lištami.

O pohon RAV4 Adventure se stará hybridní ústrojí čtvrté generace od Toyoty, standardně s inteligentním pohonem všech kol díky zástavbě dalšího kompaktního elektromotoru na zadní nápravě. Hospodárný a současně výkonný hybridní pohon, spojující elektromotory a benzínový čtyřválec 2,5 litru – vykazující jeden z nejlepších parametrů termodynamické účinnosti na světě mezi sériovými motory – dosahuje maximálního výkonu 222 koní. Díky pohonu AWD-i je dále možné tahat brzděné přívěsy o hmotnosti až 1650 kg.

Nový model kromě toho přináší prvky modernizace připravené pro RAV4 v modelovém provedení 2022, jako například nové projektorové LED světlomety nebo přední mlhová světla typu LED. U hybridní i čistě benzínové verze se nabízejí nová desetipaprsková litá kola ve stříbrném provedení pro výbavovou linii Comfort, resp. leskle černém pro výbavu Selection. V kabině se klade důraz na ještě vyšší pohodlí a praktičnost prostřednictvím nového LED osvětlení, elektrického nastavování sedadla předního spolujezdce, podsvícených spínačů ovládání oken a nových portů typu USB-C pro nabíjení telefonů a mobilních zařízení na cestách.

Nejnovější změny mají napomoci k dalším úspěchům nejprodávanějšího SUV světa. Původní Toyota RAV4 v roce 1994 stvořila segment SUV pro volný čas s agilitou připomínající osobní vozy, a tak si tento průlomový model získal postupně na celém světě přes 10 milionů zákazníků. O inovativním charakteru svědčí i fakt, že Toyota RAV4 jako první v této třídě nabídla hybridní pohon; RAV4 Hybrid je dnes také nejprodávanějším elektrifikovaným modelem SUV.

Na evropských trzích se nové provedení Toyota RAV4 Adventure společně s modernizovanou modelovou řadou RAV4 začne prodávat v průběhu října a první vozy dorazí v prvním čtvrtletí 2022.

Foto: Toyota