MotorInfo

Toyota Yaris Cross dostane pneumatiky Goodyear

12.5.2021 14:48
Toyota Yaris Cross dostane pneumatiky Goodyear

Automobilka Toyota se při výběru originální výbavy pro své nové SUV Yaris Cross rozhodla pro pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance 2 v rozměru 215/50R18 a s hodnotou rychlostního a zátěžového indexu 92V.

Toyota Yaris Cross je model v třídě SUV-B, který automobilka navrhla speciálně pro evropský trh. Očekává, že ve svém francouzském závodě TMMF Onnaing poblíž Valenciennes bude ročně vyrábět více než 150 tisíc vozů tohoto typu, a plánuje, že by s ním v segmentu SUV-B mohla obsadit přes 8 % trhu.

Yaris Cross vychází z hybridní technologie Toyoty, kterou spojuje s designem malých vozů značky a konstrukcí SUV. Nové SUV segmentu B automobilka postavila na platformě kompaktních modelů Toyoty GA-B, kterou bude mít Yaris Cross společnou s hatchbackem Yaris.

Pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance 2 byly vyvinuty tak, aby splňovaly speciální požadavky automobilky Toyota a jejich zákazníků. V případě pneumatik pro Yaris Cross se inženýrský vývojový tým společnosti Goodyear zaměřil na jízdní vlastnosti a nízkou hlučnost, protože obojí hraje pro cílové zákazníky při výběru vozu velkou roli.

Hans Vrijsen, výkonný ředitel společnosti Goodyear pro originální výbavu osobních vozidel v regionu Evropa, Afrika a Blízký východ k tomu řekl: „Cílem Toyota Yaris Cross je přinést řidičům výhody SUV v kompaktním provedení přizpůsobeném městskému provozu. A stejně tak pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance 2 nabízejí řešení bez kompromisů pro řidiče, kteří od pneumatik požadují jak co nejvyšší počet najetých kilometrů, tak i nejlepší možné užitné vlastnosti. Díky tomuto spojení jsou ideálním doplňkem modelu Yaris Cross.“