MotorInfo

Valeo jedničkou v počtu přihlášených patentů

6.4.2017 09:41
Valeo jedničkou v počtu přihlášených patentů

Valeo se v roce 2016 umístilo na prvním místě v žebříčku francouzské pobočky instituce INPI (Institut National de la Propriété Industrielle), což je obdoba českého patentového úřadu.

Zatímco v roce 2015 Valeu patřilo za 668 přihlášených patentů třetí místo, vloni se díky 994 patentům stal ve Francii jedničkou. Tento úspěch dokládá, že je Valeo technologickým lídrem.

Valeo ale v roce 2016 patřilo i mezi největší přispěvatele do databáze evropského patentového úřadu European Patent Office (EPO), kam přihlásilo 612 patentů. Jeho posun v žebříčku INPI dokazuje, jakou důležitost mají inovace ve strategii celé skupiny Valeo, a to především v oblasti snižování emisí CO2 a ve vývoji autonomního řízení.

V roce 2016 Valeo investovalo do vývoje 1,596 miliard eur, což představuje kolem 11 % celkových tržeb v oblasti prvovýbavy (5,8 % čistých výdajů z celkových tržeb skupiny Valeo). Patentované inovace potvrzují závazek nabízet kreativní a udržitelná řešení v reakci na průmyslovou revoluci, která nyní nastává v automobilovém průmyslu v souvislosti se zaváděním elektrických pohonů, autonomních a propojených vozidel, resp. zajištění mobility a digitalizace.

Odborníci na oblast průmyslového vlastnictví jsou zapojeni do různých inovativních projektů Valeo po celém světě, aby definovali metody a prostředky pro ochranu technologií vyvinutých více než 13 000 inženýry skupiny Valeo.

Strategie skupiny založená na inovacích slaví velký úspěch i u zákazníků, čehož důkazem je skutečnost, že polovina veškerých objednávek v roce 2016 byla právě na inovativní produkty, tedy produkty, které jsou na trhu méně než tři roky.

„Naše první místo v žebříčku ilustruje nové, inovativní, technologicky zaměřené a dynamické Valeo, které jsme společně vytvořili. 994 patentů přihlášených ve Francii v INPI a 612 zápisů v EPO demonstruje strategii skupiny založené na inovacích v oblasti snižování emisí CO2 a intuitivní jízdy, stejně jako špičkovou kvalitu práce a odborných znalostí našich téměř 100 000 zaměstnanců po celém světě,“ řekl v reakci na umístění Valea na vrcholu žebříčku předseda představenstva a výkonný ředitel Valeo, Jacques Aschenbroich.

 

J.Svoboda

Foto:Valeo