MotorInfo

Valeo uvažuje o prodeji výrobních závodů na vypínací ložiska

2.8.2017 02:52
Valeo uvažuje o prodeji výrobních závodů na vypínací ložiska

V kontextu akvizice společnosti FTE skupinou Valeo vyjádřila Evropská komise pochyby ohledně trhu hydraulických vypínacích ložisek vzhledem ke konkurenceschopnosti a možnosti získání výhod na trhu. Valeo proto uvažuje o prodeji svých výrobních závodů hydraulických vypínacích ložisek a doufá, že díky tomu Evropská komise akvizici FTE uzná.

Valeo proto hledalo nejlepší řešení pro své zaměstnance a klienty, aby našlo odpovídajícího nového majitele pro tyto výrobní podniky.

Na pozadí těchto událostí zahájilo Valeo diskuze s firmou Raicam, italským dodavatelem součástek, specializujícím se na spojkové a brzdové systémy jak pro prvovýbavu, tak i pro trh náhradních dílů. Tyto diskuze vedly k solidnímu akvizičnímu projektu, který bude ještě dále projednáván s pracovními skupinami a potřebuje schválení od Evropské komise v rámci jejího sledování projektu FTE. 

V roce 2016 měly podniky skupiny Valeo na trhu hydraulických vypínacích ložisek obrat 76 milionů euro. V současnosti zaměstnávají přibližně 400 zaměstnanců ve třech továrnách v italském Mondovi, tureckém Gemliku a čínském Nanjingu. Projekt nového výrobního závodu na severozápadě Indie by měl být realizován již společností Raicam.

Akvizice FTE stále čeká na oficiální uznání Evropskou komisí. Pokud Valeo získá povolení k transakci ohledně FTE, měl by prodej proběhnout v posledním čtvrtletí roku 2017.

 

Ilustrační foto:Valeo