MotorInfo

Volvo XC40 bude pohánět tříválec

20.2.2018 11:16
Volvo XC40 bude pohánět tříválec

Automobilka Volvo Cars představila svůj nový tříválcový motor Drive-E určený pro Volvo XC40.

Nový tříválcový motor Drive-E, který je určený pro Volvo XC40, je prvním tříválcovým agregátem, který společnost za svou 91 let dlouhou historii představila.

Benzinový tříválec 1,5 litru s přímým vstřikováním paliva byl vyvinut přímo automobilkou Volvo na základě stejné modulární platformy jako čtyřválcové motory rodiny Drive-E. Nový tříválcový agregát bude spolupracovat se šestistupňovou převodovkou, přičemž pro něj bude příští rok představena osmistupňová převodovka dostupná na přání.

Nabídka motorů pro Volvo XC40 bude rozšířena také o stávající motory automobilky Volvo – naftový agregát D3 o výkonu 150 koní a benzinovou jednotku T4 disponující výkonem 190 koní. Nový tříválcový motor byl navíc záměrně navržen tak, aby mohl být integrován do plug-in hybridní motorizace Twin Engine. Hybridní pohonné ústrojí bude stejně jako čistě elektrická varianta Volva XC40 představeno později.

Zájemci o Volvo XC40 mohou nyní vybírat z bohatší nabídky úrovní výbavy, které zahrnují základní verzi, varianty Momentum a R-Design, které byly představeny při uvedení vozu, a novou luxusní verzi Inscription. Úroveň výbavy Inscription nabízí kromě možnosti výběru ze stylových kol v 18", 19" nebo 20" provedení také spodní kryty nárazníků, lemování bočních oken, chromovanou masku chladiče a odstíny laků, jež jsou určené speciálně pro tuto variantu. Uvnitř kabiny Inscription najdeme nově navrženou křišťálovou hlavici řadicí páky a atraktivní dřevěné dekorativní obložení interiéru Driftwood, které automobilka Volvo poprvé představila pro cenami ověnčené středně velké SUV XC60.

Zákazníci mohou také pro Volvo XC40 zvolit například i 21" kola z lehké slitiny v černém provedení s výbrusy Diamond Cut, či novou sadu pro stylové provedení exteriéru, která zahrnuje spodní kryty nárazníků z kartáčované nerezové oceli a dvě integrované koncovky výfuku.

 

Milan Král